Yeni Sayfa 1
     TOPTAN ve PARAKENDE
 

Yeni Sayfa 1
 
 
   paslanmaz ( krom ) 8 gr / cm³
 
:: ÇEŞİTLERİMİZ

AISI 304, 316, 303, 309, 410, 430 kalite
LEVHA - ÇUBUK - BORU - PROFİL - LAMA
 
304 Kalite :

Paslanmaz çeliğin temel çeşididir. 450 C'ye kadar yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar. Mekaniksel direnç ve sürtünme mukavemeti sağlar. Mekaniksel direnç ve petro-kimya, gıda, otomotiv, sağlık sektörlerinde sıkça kullanılır.
 

316 Kalite :

650 C kadar yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar, mekaniksel kopma ve büzülme mukavemeti ayrıca bünyesinde bulunna molibden sayesinde yüksek korozyon mukavemeti mevcuttur.


 

AISI TP ÖZELLİKLERİ UYGULAMA ALANLARI
304 Paslanmaz çeliğin temel çeşididir.405      'ye kadar yüksek oksidasyon mukavvemeti sağlar.Mekaniksel direnç ve sürtünme mukavemeti çok iyidir. Kimya,Petrol-kimya,gıda,mutfak ,otomotiv,tıp endüstrisinde,boylar ve eşanjör üretiminde terhic edilir.
304 L TP 304'ün düşük karbonlu versiyonudur.500     'nin üzerindeki sıcaklıklarda sürtünme mukaveti yoktur.450     'ye kadar yüksek oksidasyon  mukavemeti  sağlar. Kimya,maden ,petrol endüstrisinide ve kimyasal depolama tanklarında tercih edilir.Genellikle 400   'nin altındaki sıcaklıklarda  kullanılır.  
316 650        'ye  kadar  yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar,mekaniksel kopma ve büzülme mukavemeti,ayrıca bünyesinde bulunan molibden nedeniyle yüksek korozyon mukavemati sağlar. Kimya-petrol-kimya,gıda,tekstil,kağıt endüstrisinde,deniz ve endüstriyel atmosfer şartlarında tercih edilir.Genellikle 400        'nin altındaki sıcaklıklarda kullanılır.
316 L TP  316'nin oldukça düşük karbonlu versiyonudur.500       'nin üzerindeki ocaklıklarda sürtünme mukavemeti yoktur.450        'ye  kadar yüksek oksidasyon  mukavemeti  sağlar. Kimya,Petrol-kimya,gıda,mutfak ,otomotiv,tıp endüstrisinde,boylar ve eşanjör üretiminde terhic edilir.Genellikle 400       'nin altındaki  sıcaklıklarda kullanılır.
316 Tİ Genel korozyon mumavemeti TP 316'ya oldukça benzerdir.650        'ye yüksek sıcaklık oksidasyon dayanımı mevcuttur. Kimya-petrol-Kimya,kağıt,tekstil,endüstrisinde tercih edilir.
310 B TP 304 'e oldukça benzemektedir.Mekaniksel ve korozyon mukavemeti  bir miktar daha iyidir.Çok iyi kaynak edilebilir.ve 1200        'ye Yüksek oksidasyon mukavemeti sağlar. Enüdstriyel fırınparçalarında yakıt ve özel boru hatlarında,boyu sanayinde yağ rafinasyonlarında tercih edilir.
321 Bünyesindeki Tİ ilavesi ile kristaller arası korozyon mukavemeti sağlar.Yüksek sıcaklık dayanımı mevcuttur. Rezistans ve egzost borularında,manifoldda uçak parçalarında kimya endüstrisi,kazan tanklarında tercih edilir.
430 Tİ Bünyesindeki Tİ sayesinde optimum korozyon mukavemeti sağlar.Isı İletkenliği TP 304'e göre daha fazladır. Sıcak su sistemlerinde,sıcak su tutucu tanklarda ve şeker endüstrisinde tercih edilir.
409 Yüksek Isıya ve korozyona karşı dayanıklıdır. Egzost borusunda tercih edilir
 
Yeni Sayfa 1
 :: Alüminyum ...
 :: Kızıl ( Bronz ) ...
 :: Bakır ...
 :: Pirinç ( Sarı ) ...
 :: Cıva Çelikleri ...
 :: Filtre ve Elek Telleri ...
 :: Sarı - Bakır Bağlantı Elemanları ...
 :: PTFE ...
 :: Fiber ...
 :: Kestamit ...
 :: Polyamit ...
 :: POLİASETAL ...
 :: P.V.C. Polivinilklorur ...
 :: PP - Polipropilen ...
 :: PE - Polietilen ...
 :: Poliüretan ( Vulkolan ) ...
 :: Pleksiglas ( Akrelik ) ...
 :: Amyant ( Asbest ) ...
 :: Klingrit Levha ...
 
Yeni Sayfa 1
  anasayfa  /  bize ulaşın  /  e-posta